LECZENIE JASKRY WARSZAWA - AN OVERVIEW

leczenie jaskry warszawa - An Overview

leczenie jaskry warszawa - An Overview

Blog Article

Nowoczesne zabiegi laserowe charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa i krótką rekonwalescencją - nic dziwnego, że cieszą się coraz większą popularnością. Jednocześnie wciąż w leczeniu jaskry wykorzystuje się także klasyczne zabiegi chirurgiczne.

Placówka ma w swojej ofercie zabiegi leczenia jaskry metodą trabekulektomii, w klinice można także poddać się jednoczesnemu zabiegowi usuwania jaskry i zaćmy. Placówka wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i diagnostyczny, w tym jeden z dwóch w stolicy i niewielu w Polsce aparat badający funkcje przeżyciowe rogówki Confoscan.

Jaskra to jedna z najgroźniejszych chorób oczu – dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że znajduje się ona w ścisłej czołówce wśród przyczyn całkowitej ślepoty.

Kolejny zabieg, ostatnio coraz bardziej popularny, to zabieg kanaloplastyki polegający na poszerzeniu naturalnej drogi odpływu z oka. W stanach bardzo zaawansowanej jaskry, w celu ratowania oka i widzenia przeprowadza się ECP, czyli operację z użyciem endoskopu. ECP wykonuje się aby zmniejszyć ilość wody produkowanej przez oko i tym samym obniżyć ciśnienie. Jest to bardziej precyzyjna i delikatniejsza metoda niż, stosowane niekiedy, cyklodestrukcja laserowa lub przymrażanie, które uszkadzają oko bezpowrotnie.

W tej samej placówce można też poddać się trabekulektomii ze wszczepieniem implantu iStent – koszt również wyniesie 6000zł. Operacyjne leczenie jaskry z zastosowaniem implantu drenującego wykonuje też dr Romuald Jankowski, który swoich pacjentów przyjmuje w gabinetach w Legnicy oraz Lubinie.

Badanie przedniego odcinka oka pozwala ocenić wszystkie struktury w przedniej części oka, pod kątem występowania zmian mogących wpływać na rozwój jaskry.

Wspominaliśmy już krótko jakie czynniki mogą zwiększać ryzyko wystąpienia jaskry. Warto leczenie jaskry warszawa opisać je nieco szerzej, pamiętając jednak o tym, że choroba ta może rozwinąć się u każdego człowieka. Szczególnie naraż1 są jednak osoby, mające wysokie ciśnienie w oku — tylko okulista może to wykryć podczas kompleksowego badania.

Jaskra jest chorobą, która nie jest całkowicie uleczalna, ale dzięki nowoczesnym metodom leczenia można zahamować put upęp schorzenia oraz znacznie poprawić jakość widzenia u pacjenta. Celem leczenia jest zmniejszenie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

W leczeniu jaskry, w zależności od jej stopnia publishępu, a także stanu gałek ocznych, stosuje się odpowiednie leki przeciw jaskrowe, zabiegi laserowe oraz operacje chirurgiczne.

Ważny jest też wiek, bo im jesteśmy starsi, tym ryzyko wystąpienia jaskry wzrasta. Bardzo istotna będzie również historia tej choroby w rodzinie. Jaskra wtórna z otwartym kątem jest chorobą dziedziczną. Jeśli członkowie najbliższej rodziny cierpią na to schorzenie, trzeba mieć świadomość narażeniu na wystąpienie jaskry. Leczenie jaskry Warszawa przebiega bardzo sprawnie i profesjonalnie.

Bardzo często ten zabieg skutecznie powstrzymuje articleępy jaskry. Należy jednak pamiętać o tym, że oko po takim zabiegu powinno być regularnie kontrolowane przez specjalistę – zrobiony otwór jest tak niewielki, że czasem samoistnie zarasta i zabieg należy powtórzyć.

Odpowiednia metoda leczenia jaskry jest dobierana ze względu na typ oraz stopień zaawansowania schorzenia występującego u danego pacjenta. Wdroż1 submitępowanie jest uzależnione także od wieku pacjenta i ewentualnych dolegliwości współistniejących.

Ryzyko rozwoju jaskry ocenia lekarz okulista w czasie rutynowego badania okulistycznego. Używa w tym celu specjalnej soczewki umożliwiającej ocenę dna oka. Badanie takie może odbyć się bez rozszerzenia źrenic lub po rozszerzeniu źrenic. Ponadto, okulista wykonuje pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, preferencyjnie tzw.

metodą aplanacyjną z wykorzystaniem tonometru Goldmana. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowego obrazu nerwu wzrokowego i/lub podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego okulista kieruje pacjenta na specjalistyczne badania. Do badań tych należy OCT, pole widzenia oraz pomiar grubości rogówki (pachymetria).

Report this page